nihayet....

2007-06-04 10:39:00

Eşimle birlikte eşimin işi dolayısı ile Kütahya-Tavşanlı'ya gittik.Oradanda bir ara yoldan İzmire geçtik.Bu resimleri o yolda çektim.Eşim buralarda daha profesyonelce çekim yaparken ben amatörce çekimler yaptım.Burası bir baraj gölü sular azalmış ve ortada bir adacık oluşmuş(küresel ısınma)

Kenardaki ağaç ve bu görüntü tam mangal sefası yapılacak yer...Etler ister beyaz ister kırmızı yanınada keyfinize göre içeçek gel keyfim gel...

Uşak yolu ayırımında bir çeşme başı....Eve bakarmısınız nasılda güzel ... Ama çok ıssız ;eşim elini yüzünü yıkarken benim içim ürperdi.Buresmini arabadan çektim..

İzmir'e geliş nedenimiz kızımızın konseri nedeni ile oldu.Başak her nekadar mühendislik okusada

Türk Sanat müziği tutkunu ..ADD Bornova TSM korosunda hem koristlik hemde solistlik yapıyor.Bu işten çok keyif alıyor bizde onu büyük bir gururla izliyoruz..

İzmir'e geldiğimde kızımın ilk istediği "anne yeşil mercimek yapsana"oldu yaptım ama fotoğraf iyi olmadı olsun ben yinede yayınlıyorum.

Yeşil mercimekleri önce ıslattım ılık suyla yapınca kara suyunu atıyor.Süzdükten sonra içine bir baş soğan,bir kaşık zeytinyağı,üzerine çıkacak kadar sıcak su koyup kaynamaya bıraktım.Diğer tarafta bir kaşık una biraz tuz ve su serperek ovalayarak küçük hamurlar(annemin deyimi ile oğmaç)hazırladım.Mercimekler yumuşayınca hazırladığım hamurları katıp pişene kadar kaynattım.Suyu azalınca mutlaka sıcak su ilave edin.Zira baklagillerin üzerine pişerken soğuk su koyarsanız pişme süresi uzuyor..İndirdikten sonra üzerine tereyağında hafifçe çevrilmiş pulbiber ve naneli sos koyarak yerseniz çok lezzetli olur.Benim aceleci kızım bunu beklememiş hemen resmi çekmiş.Ama afiyetle yedi.... 

225
0
0
Yorum Yaz